Royal Asscher
Neerlands trots: de diamant juwelen van Royal Asscher. Met de gepatenteerde slijpvorm, de Royal Asscher Cut®, maakt de Amsterdamse diamantair juwelen die hun gelijke niet kennen. Al sinds de oprichting door Joseph Isaac Asscher in 1854 behoort de diamantair tot ’s werelds beste diamantslijpers. In 1908 klooft Joseph, de zoon van de oprichter, de Cullinan, de grootste diamant ooit gevonden. De edelsteen weegt 3.106 karaat en is bedoeld voor Koning Edward VII van Engeland.
In 1902 ontwierp Joseph de Asscher Cut, een vierkante slijpvorm, met veel schittering en leven. Zijn kleinzoons Edward en Joop Asscher stelden zich in 1999 ten doel deze Asscher Cut te verbeteren. Dit werd de Royal Asscher Cut, slijpvorm met een spectaculaire lichtreflectie. De Royal Asscher Cut is een samenspel van perfecte symmetrie en proporties. Een vierkante slijpvorm met 74 facetten, 16 meer dan de bekende briljant of emerald cut geslepen diamanten.
Steltman in Den Haag is een van de weinige juweliers in Nederland die juwelen met de Royal Asscher Cut diamanten verkoopt. Elke Royal Asscher Cut is voorzien van een laser inscriptie op de zijkant (rondist) van de diamant. Elke steen heeft ook een uniek nummer dat correspondeert met het certificaat van echtheid.
Klik hier voor de Royal Asscher website (opent in nieuw venster).